Pokoloruj to! Kolorowanki dla dzieci

Kolorowanki są świetną zabawą. Na chwilę zajmują dziecko, a rodzic w tym momencie ma czas dla siebie. Czy jednak kolorowanka to tylko zabawa, czy może coś więcej? Warto nakłaniać pociechę do tej rozrywki?

Kolorowanki i rozwój dziecka.

Z wielu obserwacji i badań wynika, iż kolorowanka jest dobrym przykładem tego, że dziecko może uczyć się przez zabawę. Jest to rodzaj edukacji, który najlepiej rozwija latorośl, dlatego warto sięgać po ten rodzaj rozrywki. Czego dziecko nauczy się podczas kolorowania?

  1. Dziecko, które chętnie koloruje, ćwiczy rękę oraz dłoń. Przydaje się mu to w późniejszym procesie nauki np. pisania. Dziecko umie poprawnie trzymać kredkę, długopis, co kształtuje poprawne nawyki.
  2. Pociecha podczas kolorowania musi skupić się na danym elemencie, dzięki czemu ćwiczy również koncentracje. Od małego dziecko uświadamia sobie, że czasem potrzebne jest pewnego rodzaju wyciszenie, by powierzone zadanie mogło wyjść poprawnie.
  3. Kolorowanie biało czarnych przestrzeni rozwija także niezwykle kreatywność i wyobraźnie, cechy, dzięki którym pociecha uczy się samodzielnie działać.

Nie kupuj, czyli kolorowanki do druku

Rodzice często napotykają problem, kiedy to dziecko ma określone zainteresowanie i czasem bardzo ciężko znaleźć kolorowankę o takowej tematyce. Rozwiązaniem jest kolorowanka do wydruku z ikredki, która jest łatwo dostępna i można wydrukować ją w każdej chwili w domu.
Kolorowanie odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka, dlatego opiekunowie powinni wieloma sposobami namawiać pociechę do tej czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *